Piotr Dul - Studencki Festiwal Informatyczny

14. Studencki Festiwal Informatyczny

5 – 7 KWIETNIA 2018Auditorium Maximum UJ

14 edycja2018

Piotr Dul

7.04.2018 - 10:00

O prelegencie

Mentor w szkole programowania, organizator eventów growych i około growych, zafascynowany światem wirtualnym.
Od kilku lat uczestniczył niemal we wszystkich eventach związanych z branżą gier w Polsce a także organizował własne m.in. nietypowy game jam’e w skansenie.

Jako niezależny twórca gier współpracował przy różnych produkcjach growych również tych na VR. W przeszłości był zawodowym strażakiem co pozwoliło mu wykorzystać to doświadczenie do współpracy z twórcami gry „911 Operator”, zdobywcami głównej nagrody w 2016 roku Digital Dragons w kategorii gier niezależnych. Jako prelegent występował m.in na European VR Congress 2016.

W wolnym czasie koduje nowe mechaniki do gry o strażakach na VR, pisuje do portalu vrHunters, oraz zabawia ludzi opowiadając tzw. “suchary”.

Abstrakt

Co łączy średniowieczny manuskrypt z wirtualną rzeczywistością?

Całe nasze życie jest skomplikowanym ciągiem przyczynowo-skutkowym. W jaki sposób bycie mentorem i uczenie innych programowania mogą sprawić, że nagle pracujesz nad innowacyjnym projektem dla Biblioteki Narodowej? Podczas prelekcji posłuchacie o prawdziwej pasji do wirtualnej rzeczywistości, dowiecie się o możliwościach zastosowania jej w wielu branżach i przy różnych projektach. Poznacie również historię, jak przy pomocy silnika Unity 3D, stworzyć aplikację na Gear VR, służącą do przeglądania zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. Na prelekcji będzie można się dowiedzieć jakie wyzwania stały przed twórcami i jak sobie z nimi poradzili.