Michał Osadnik - Studencki Festiwal Informatyczny

14. Studencki Festiwal Informatyczny

5 – 7 KWIETNIA 2018Auditorium Maximum UJ

14 edycja2018

Michał Osadnik

7.04.2018 - 10:00

O prelegencie

Student IET na AGH, pasjonat i programista ze szczególnym umiłowaniem aplikacji mobilnych, technologii w wersji beta i informatyki teoretycznej. Uwielbia prostotę, minimalizm, estetykę oraz szybkość tworzenia i działania kodu. W czasie wolnym, oprócz programowania, ogląda nudne filmy, czyta i śpiewa.

Abstrakt

Jak tworzyć w pełni działające aplikacje mobilne jeszcze szybciej? Jak efektywnie wykorzystać technologie React Native i chmurę Firebase, by w mgnieniu oka tworzyć gotowe programy? Czy naprawdę trzeba pisać dużo kodu, aby stworzyć coś fajnego? Warsztat wprowadza w świat technologii cross-platformowych i opisuje trendy tworzenia nowoczesnych aplikacji mobilnych. Uczestnicy poznają nie tylko teorię i możliwości, ale przede wszystkim spróbują praktycznie zaimplementować przykładową aplikację z użyciem powyższych technologii.

Wymagania:

Każdy uczestnik musi posiadać komputer z sensownym terminalem i zainstalowanymi programami yarn lub npm oraz jakimś edytorem np. WebStorm lub Atom; telefon z Androidem lub iOS oraz aplikacją Expo; konto na expo.io oraz konto Google a także elementarną znajomość OOP.