AVSystem - Studencki Festiwal Informatyczny

14. Studencki Festiwal Informatyczny

5 – 7 KWIETNIA 2018Auditorium Maximum UJ

14 edycja2018

AVSystem

O prelegencie

Grażyna Skiba
Programistka z zamiłowaniem do matematyki i muzyki. Pierwsze kroki swojej kariery stawiała w ACK Cyfronet AGH oraz Google. W AVSystem pracuje od dwóch lat jako developer Javy oraz Scali, a w wolnym czasie zajmuje się zagadnieniami inteligencji rozproszonej. W 2016 roku nagrodzona stypendium Google im. Anity Borg.

Mateusz Starzec
Technical Leader frameworku Udash, niezastąpiony kontrybutor dla środowiska Scala.js. Entuzjasta rozwoju systemów rozproszonych. W AVSystem jeden z czołowych Scala Engineerów pracujących nad rozwojem oprogramowania dla operatorów telekomunikacyjnych.

Andrzej Dębski
Software engineer działający w językach JVM od początku swojej kariery. W AVSystemowym teamie zajmuje się rozwijaniem oprogramowania dla operatorów telekomunikacyjnych wykorzystując mix Javy i Scali. Żywo zainteresowany detalicznym poznawaniem implementacji przeróżnych technologii, by jeszcze lepiej zrozumieć jak i dlaczego (nie) działają. Poza tym stale szlifuje swoją wiedzę w zakresie systemów rozproszonych, programowania funkcyjnego, inżynierii oprogramowania i bebechów JVMki.

Abstrakt

Jak się żyje ze Scalą?

Po pierwsze – znamy się na tym co robimy, a najlepiej świadczą o tym nasze projekty: https://github.com/avsystem i https://udash.io. Po drugie opowiemy Wam o Scali. Wybierając język programowania dla swojego zespołu stajecie przed nie lada wyzwaniem. Przeglądając możliwości musicie odpowiedzieć sobie na pytania o wydajność, stabilność i przejrzystość języka, w którym będziecie pisać. Musicie sprawdzić, czy jest prosty w debugowaniu, czy ma odpowiednie biblioteki, narzędzia oraz materiały do nauki i poszerzania wiedzy. My postawiliśmy na Scalę – na naszym warsztacie opowiemy Wam o funkcjonalnościach tego języka, przedstawiając je na prawdziwych use case’ach – od Big Data po frontend. Przyjdźcie i dowiedzcie się, jak wygląda codzienna praca ze Scalą.

 

Wymagania:

Każdy uczestnik musi posiadać komputer z przeglądarką, na której działa strona https://scalafiddle.io